Ievads


Šī interneta vietne ir radīta visiem tiem, kuri vēlās iegūt tiesības un sēsties mašīnai pie stūres. Palīdzēt viņiem pieņemt pareizu lēmumu autoskolas un instruktora izvēlē. Tikt skaidrībā ar to, kas viņus sagaida uz šī grūtā ceļa un iepriekš uzzināt dažas detaļas sastībā ar braukšanas mācīšanos. Iepazīties ar savām tiesībām un pienākumiem un pareizi novērtēt tās prasības, kuras prasa braukšanas eksāmenā.
Šeit jūs atradīsiet mācību materiālus, kuri saistīti ar vadītāja sagatavošanu, un materiālus par tēmu ,,droša braukšana”, noderīgus padomus autovadītājam, kā arī vienkārši interesanta informācija. Visi, tie kuri jau ir ieguvuši lolotās tiesības, var padalīties ar savu nenovērtējamu pieredzi, atstājot šeit padomus un komentārus, tiem kuriem viss tas vēl priekšā. Šīs interneta vietnes radīšana ir mēģinājums paskatīties uz vadītāja sagatavošanas procesu nedaudz no citas puses.
Protams, grūti ir pārvērtēt autoskolas nozīmi šajā procesā, un, tam nav arī nekādas vajadzības, jo mēs kopā darām vienu un ļoti svarīgu darbu. Autoskolā jūs mācaties ceļu satiksmes noteikumus, lai tos pēc tam izmantotu uz ceļa, autoskola organizē pašu sagatavošanas ,,procesu” topošajim vadītājiem. Bet paradoks ir tajā, ka teorija ir tikai daļa no braukšanas, nevis otrādi. Tikai braukšanas nodarbībās tiek formētas nepieciešamās vadīšanas prasmes. Pamazām formējās drošs braukšanas stils.


Šeit jūs saņemsiet tās zināšanas par kurām nerunā teorijas stundās, bet bez kurām nevar apieties uz ceļa. Pat pedantiska ceļu satiksmes noteikumu izpildīšana uz ceļa – negarantē jums drošu braukšanu, tas ir pārāk maz. Tieši šeit jūs iemācīs, kā saka – ,,lasīt ceļu” un pēc iespējas prognozēt situācijas attīstību uz ceļa. Un tieši tādu braukšanu jums vajaga nodemonstrēt braukšanas eksāmenā, kurš jau sen pārstājis būt vienkārši formalitāte. Jau aizgājuši tie laiki, kad kļūdas klasificējās pa punktiem, bet eksāmena gala iznākums tika noteikts tik vien kā no šo punktu aritmētiskās summas.
Un tikai izglītots un pieredzējošs instruktors-profesionālis var jums palīdzēt. No tā izriet, ka pareiza instruktora izvēle klūst par svarīgu uzdevumu, nekā autoskolas izvēle. Un šeit nav nekādas pretrunas starp autoskolām un instruktoriem.


Pēc MK noteikumiem Nr 131 no 15 februāra 2005 gada tiek nodrošināts, ka kursantam ir tiesības brīvi izvēlēties instruktoru, pie kā notiks apmācības. Tas nozīmē, ka autoskolām nav tiesības prasīt maksu par to, ka jūs negribat instruktoru no šīs autoskolas, un, ka jūs vēlaties nomainīt viņu uz citu. Un instruktoram, ar attiecīgu apliecinošu dokumentu, ir tiesības vadīt braukšanas nodarbības ar jebkuras autoskolas kursantu, un parakstīt nepieciešamos dokumentus.
Tāpēc jūs varat droši izvēleties jums piemērotāko autoskolu, kā arī jums vajadzīgo instruktoru, nevis to, kuru jums piedāvā un kadreiz pat uzspiež. Savādāk pie šāda ( paša neizvēlēta) instruktora, jūs varat atstāt daudz vairāk naudas, nekā jūs iekonomēsiet uz autoskolas atlaidi uz teorijas macīšanos. Pat ja jūs nobraucāt jau dažas nodarbības ar instruktoru, bet jūtat, ka apmācībās iet kaut kas ne tā, nekad nav pa vēlu visu mainīt.


Piedāvāju jums iziet pilnu sagatavošanos braukšanas eksāmenam, sākot no pašiem pamatiem, vai arī turpināt no jums jau sasniegtā līmeņa. Tiem, kuri grib pilnveidot savu braukšanas mākslu , var piedāvāt iziet speciālu kursu – droša braukšana. Vadītajiem, kuriem ir liels pārtraukums braukšanā, vai arī nav pieredzes braukšanā lielā pilsēta ar intensīvu satiksmi, var piedāvāt speciālu programmu, kura atļauj atjaunot, vai arī iegūt nepieciešamās iemaņas.
Šeit jūs varat pierakstīties uz braukšanas nodarbībām, aizpildot pieteikumu sadaļa kontakti.


Kontakti

Sergejs Tabalovs: tel. 25404047

Pieteikties


E-mail info@auto-instruktors.lv

Tikšanās vieta ar kursantiem — Uzvaras bulvāris 16, uzpildes stacijā — «Virši-A», pie «Zelta boulinga»